Vitéz Éva

RÓLAM


Magyar nyelv és irodalom szakos tanárként, valamint informatikus könyvtáros - információbróker szakirányon végeztem Szombathelyen, majd a szegedi egyetemen folytattam bölcsész tanulmányaimat. Egy évtizedes könyvtári, vezetői munka után átképeztem magam, és marketingkommunikációs szakemberként 2013-tól cégek marketing vezetői feladatait láttam el. Ezen területek összekapcsolódása révén kezdtem a coachinggal és az irodalomterápiával foglalkozni. Coach végzettségemet 2013-ban szereztem a ProBona Coaching Centrumban, irodalomterapeuta 2021 óta vagyok, ma már a Magyar Irodalomterápiás Társaság tagjaként. 

 Az irodalomterápia "lét"fontosságát leginkább akkor fedeztem fel, amikor rájöttem, hogy magányos éveimben falva a könyveket, akár szépirodalmat, akár önsegítő irodalmat, tulajdonképpen választ kerestem saját problémáimra, kérdéseimre. És találtam is. Fejlődtem, nyitottabb lettem a világra, másokra. Tanultam magamról és tanultam másokról is. Segített gondolkodni, megérteni mások reakcióit. Azt hiszem akkor sorsszerűen jött szembe velem Béres Judit "Azért olvasok, hogy éljek" című könyve, és pár évre rá el is végeztem a fejlesztő biblioterápia szakot. A szakdolgozatomat Judit irányításával az "Alfa generáció szociális készségfejlesztése irodalomterápiával" címmel írtam, a túlzott online eszközhasználat problémájából kiindulva. Bízok abban, hogy a felnövekvő generáció számára is igen hatékony módszer lesz az irodalomterápia, akár a szemtől szembeni kommunikáció fejlesztésére is. Témavezető tanárom dr. Béres Judit volt, aki a Magyar Irodalomterápiás Társaság elnöke, és az irodalomterápia oktatásának egyik úttörője, a PTE BTK biblioterápia szakának vezetője. 

Szeretem a látásmódomat különböző területek tudásával, tapasztalatával gazdagítani, ezért általában sok mindennel foglalkozok, akár egyszerre is, és szintetizálok. Azt vallom, hogy mindenből és mindenkitől lehet tanulni valamit, ami hasznunkra válik az életben, ezért mindig nyitottnak kell lennünk a környezetünkre, a változásokra. 

Küldetésemnek tartom a digitális és offline életünk egyensúlyban tartását. Marketinges tapasztalataimból tudom, mi a feladat egy-egy termék oldaláról, hogy az a leghatékonyabban jusson el az ügyfelekhez, ma leginkább már online, Viszont főként a gyerekek között mozogva tapasztalom / de sajnos egyre több felnőttnél is/, hogy a túlzott online jelenlétnek mennyi hátulütője van, leginkább a szociális kapcsolatok és a kommunikáció, valamint a hatékony önszervezés terén. Célom, hogy a gyerekek, vagyis a jövő felnőttjei tudjanak egymással emberi módon, és nem csak a kütyük által kommunikálni, megtalálják a helyüket az offline világban is. A témával foglalkozó weboldalam: www.digitdetox.hu

VItéz Éva- business és life coach, irodalomterapeuta, kommunikációs szakember | © 2022
Székesfehérvár - Szabadbattyán
Az oldalt a Webnode működteti Sütik
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el